Domácí
Vložil Petr Tomšů 26. 3. 2009

Kolotoč odvolávání vlády pokračoval i v úterý. Ne nadarmo se říká, tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu, až ho Kalousek zdaní 30 procenty. Vláda po předchozích pokusech padla (tady a tady) a my vám přinášíme on-line reportáž z tohoto představení. Přejeme příjemnou zábavu.

9:28
V Kramářově vile jednalo grémium ODS. Předseda poslanců Petr Tluchoř po jednání upřesnil, na kterém mostě se povedou jednání s nezařazenými poslanci a zároveň všechny novináře pozval na nový styl bungee-jumpingu s gumou dlouhou přesně n+1k metrů, kde n je výška mostu a k je tzv. Íčkova konstanta jistoty. Ta má v naší nadmořské výšce hodnotu tři metry a jednoho kladiva.

9:33
Šéf KSČM Vojtěch Filip na tiskové konferenci potvrdil, že by šel raději pomáhat s rýčem na brigádu do Katyně, než by zvedl ruku pro Topolánkovu vládu. Zároveň dodal, že kvůli dnešnímu hlasování odřekl účast na konferenci o sociálních výhodách stalinistického režimu pro rodiny bělogvardějců, které by se mohly časem uplatnit i u nás.

10:34
Předseda klubu ČSSD Bohuslav Sobotka před novináři odpřisáhnul, že všichni jeho poslanci Topolánka jednoznačně nepodpoří. Zároveň ukázal závazné prohlášení podepsané mozkomíšním mokem každého poslance. Při bližším zkoumání určil plynový chromatograf u podpisu Zdeňka Škromacha jako výchozí materiál plnotučnou hořčici s několika upatlanými molekulami blíže neurčené desítky.

11:30
Mirek Topolánek se setkal s poslankyněmi Zubovou a Jakubkovou a zhruba hodinu jim nabízel šestimístné částky za podporu vlády. Po hodině nulu přihodil, výsledek však tají. Podle poslankyň šlo pouze o neformální setkání před blížící se zahrádkářskou sezónou, čemuž by odpovídala i pomalu zelenající se tvář premiéra po skončení jednání.

11:54
Rebelové ODS Raninec a Schwippel vyskakují na novináře z temných koutů a střídavě hulákají „Podpořím – nepodpořím!“, čímž uměle zvyšují napětí ve Sněmovně.

11:59
Poslanec Tlustý vyletěl z jednání ODS tak rychle, že si ještě chvilku na chodbě myslel, že je stále uvnitř a mluvil v miliónech.

12:10
Po skončení jednání ODS premiér Topolánek předstíral vážnou srdeční poruchu a davem novinářů se prodral tak svižně, jako by si běžel pro defibrilátor. Naproti tomu poslanec Vodrážka hýřil zdravým optimismem a věřil v pokračování dosavadní vlády. Z jednání ODS si toho ale bohužel moc nepamatuje, protože usnul už pár vteřin po příchodu.

13:01
Raninec definitivně v posledním koutě vykřikuje, že vládu asi podpoří. Jiřího Paroubka toto prohlášení nechává klidným: „Tak podívejte se, já už dneska slyšel tolik názorů a tolik cifer, že je celkem možné, že dneska svrhneme Klause i s Obamou.“ Ohledně cifer má předseda ČSSD pravdu. Podle přizvaných finančních expertů překročily dnešní peněžní transakce ve Sněmovně i objem obchodů na pražské burze.

13:47
Bývalý poslanec Miloš Melčák oznámil, že vládu podpoří: „Potopit kabinet v takové chvíli, jako je dnešní slunečný den, to by bylo nezodpovědné. Navíc je pravděpodobné, že v nadcházející záplavě vypadávajících kostlivců ze skříní, by mohla nějaká ta kostra spadnout třeba i na moje jméno, samozřejmě neprávem, a to by bylo ode mě teprve nezodpovědné.

14:07
Ihned po zahájení schůze se o slovo přihlásil komunista Filip a navrhl minutou ticha uctít památku obětí z řad dozorců ruských gulagů, kteří se od politických vězňů nakazili tyfem. Sněmovna zděšením oněměla na minuty dvě.

14:11
Jiří Paroubek zahájil schůzi svým proslovem. Podle něj se vláda postavená na přeběhlících svíjí v předsmrtných křečích na podlaze europarlamentu a on, jako správný řezník, se na to nemůže dívat a rád by ji dorazil kyselinou sírovou. V jednom okamžiku ji dokonce nazval aerostudnou, čímž vyvolal vlnu údivu především sám u sebe.

14:37
Na Paroubkova slova reaguje premiér Mirek Topolánek. Nejprve veřejně poděkoval přeběhlíkům Melčákovi a Pohankovi, přičemž vyzdvihl jejich morální hodnoty. Oba poslanci se naopak během děkovačky zasouvali do svých křesel tak hluboko, že se za chvíli zmateně vrátili do sálu z místnosti o patro níž. Premiér mezitím obohatil český slovník o nové slovní spojení – paroubkizaci politiky. Přivolaný jazykolog bohužel zaslechl nový trhák už u dveří a ochranka ho pak neměla šanci dohonit a přivléci zpět. Za svůj projev si Topolánek na závěr vysloužil rychlý potlesk ve stoje, vesměs od poslanců odbíhajících na záchod.

14:57
David Rath jako lékař usoudil za vhodné informovat poslance o premiérově zdravotním stavu, který označil za blouznění, zřejmě vinou unikající rtuti z poškozené amalgamové plomby. I David Rath sklidil za své vystoupení potlesk, tentokrát na čelo.

15:36
Slovo si vzal bývalý předseda KSČM Grebeníček a obsáhle se rozhovořil o úpadku demokracie. „Před dvaceti lety byla ve společnosti demokracie na mnohem vyšší úrovni. Všichni si mohli demokraticky zajet k Balatonu, demokraticky si všichni postáli ve frontách na pomeranče z demokratické Kuby a celkově mělo slovo demokracie úplně jiný význam, takový srozumitelnější, náš. No a vězně jsme taky mlátili demokraticky, praštit si mohl každý.

16:21
Šéf poslanců ODS Tluchoř nenápadně mrknul na Zubovou a Jakubkovou, které odcupitaly za ním do kanceláře.

16:57
Obě poslankyně se vrazí zpět do sálu následovány Petrem Tluchořem s naraženým květináčem s palmou na hlavě. Novinářům nehodlal nic vysvětlovat: „Žádné dotazy. Maximálně zalít.

17:10
Za řečnickým pultíkem kuňká předseda Strany zelených Martin Bursík, ale přes hlučící poslance mu nejde rozumět. Miroslava Němcová, která schůzi řídí, se snaží kolegy uklidnit a tříská jedním zapnutým mikrofonem o druhý, což pochopil Martin Bursík jako konec svého projevu a přepouští své místo bývalé kolegyni Zubové s poznámkou, že doufá, že se poslanci uklidní a v tichosti si vyslechnou další příspěvek do vzpomínkového alba Slušné chování v politice.

17:24
Ani Olga Zubová není s to proslov přes hlučící poslance ukončit. Má to o to těžší, že ke křičícím politikům se přidal i Martin Bursík, který svou náruživostí strhává všechny ostatní. Zubová jasným zvoláním „Nikdy!“ opatrně naznačuje, že vládu zřejmě nepodpoří.

17:47
Její kamarádka z jeslí Věra Jakubková taktéž oznamuje svůj úmysl vládu nepodpořit.

17:51
Rebel ODS Jan Schwippel oznamuje, že kvůli Lisabonské smlouvě nedá Topolánkovi svůj hlas. Načež chvíli počkal, až ho Íčko označí své jednotce a na dálku pak ostrým hochům naznačil, že není ozbrojený. Velitel jednotky si oddechl a založil si do zásobníku střely dum-dum.

17:56
Šéf poslaneckého klubu KDU-ČSL Pavel Severa se vyslovil pro změnu poslanců z 200 na 199, což by zabránilo volebnímu patu. Po jeho vystoupení přispěchal k pultíku Cyril Svoboda s omluvou: „Kolega Severa se samozřejmě přeřekl, počet poslanců bychom samozřejmě rádi zefektivnili a to z 200 na 307, což je nejbližší možné prvočíslo po číslovce 299, kterou měl pan Severa původně určitě na mysli.

18:10
Začíná hlasování, Miloš Melčák koalici podpořil s dovětkem, že tak učinil rád a zároveň poníženě přeje Mirkovi Topolánkovi dlouhá léta šťastného vládnutí.

18:27
Hlasování skončilo, pro vyslovení nedůvěry se vyslovili Tlustý, Schwippel, Zubová i Jakubková, což prakticky znamená, že vláda končí. Mirek Topolánek oznámil, že bude dál postupovat ústavní cestou a jeho strana se připraví na další průběh. Jako první odběhl cpát kostlivce do skříní Ivan Langer, následovaný dalšími ministry.
 • Print
 • email
 • Twitter
 • Facebook
 • Add to favorites
 • Google Bookmarks

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , ,

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (55 hlasů, průměr 4.78 z 5)
Načítám ... Načítám ...
5,751 přečtení

10 komentářů k “Hlasování o nedůvěře vlády III ON-LINE”

 1. Hanyz01 napsal:

  Tak jsem čekal, zda okomentujete i Rathovu pohádku Dařbuján a Pandrhola?:-)

 2. Petr Tomšů napsal:

  Ale to zas jo, mám to v Oblíbených, myslím že této události a věcím kolem věnuju ještě jeden příspěvek ;-)

 3. Prasox napsal:

  vyborne :) bohuzel jsem mel tu cest tu komedii videt, ale tohle je opravdu lepsi :)

 4. Počůvaj, Peťo, robiť si taků prču z tých niebohých posliancov, niee ti hamba? Ja bysom ti najradsiej taků jednu švipel…

 5. 01da napsal:

  mozkomíšní mok… :)))

 6. Viktor napsal:

  Íčkova konstanta jistoty!!!

 7. Jiřik napsal:

  To je tak nádherný, že ani nalézt slov chvály nelze :-D vždycky si říkám, že lepší článek už napsat nelze, ale Ty pokaždé tu laťku posuneš ještě výš! BRAVO BRAVO BRAVO!!!
  A přitom tam stále zůstávají takové krásné perly jako „poslanci se naopak během děkovačky zasouvali do svých křesel tak hluboko, že se za chvíli zmateně vrátili do sálu z místnosti o patro níž“ – to prostě nelze nikdy dostatečně docenit!

 8. megacruiser napsal:

  Potlesk na čelo – dost dobrý. Skvělý poslední čtyřlístek, teď tento luxusní článek, jen tak dál :)

 9. zupr napsal:

  ja tleskam..
  :))

 10. martin groman napsal:

  pan nečas a pan kalousek, a pan drabek, by mneli z vlady odejit, oni si dielaji z lidmi co chteji,, nezaleři jim na nikoho, jestli hladuji chude lidi, oni jim ešte chteji ubrat a zdrařyt, aby mohli ešte vyce hladoviet, oni chteji zničit cely sviet, a hlavne chteji zničyt lidi,, na celym sviete,, oni by mneli brat vyplatu 5000, kč, aby viedeli cojeto byda a hlad, oni trestaji lidi , z toho duvodu ře oni maji 250 000, na miesic,tak oni maji z čeho řyt,, at kařdy bere vyplatu 5000, Kč na miesic, kařdy z vlady, a uvydime jak dlouho by tambyli, kařdy se tam drři jen k vuli peniezum,, ne k vuli lidem aby pomohli, ale oni ničeji naz chude lidi,proto zdrařuji ubyraji lidem penize, nechali je dielat prospiešny prace,, same tvrde zakony na chude lidi,, penize ve vlade zmizeji, a lidi nato doplaceji, proč vlada nato nedoplaci, proč oni neberou min peniez, aby zaplatili oni ty dluhy co hybi, ale uberou nebo zdrařeji, jen aby ty dluhy vyrounali,,uř neviedi co maji vymišlet , co zdrařyt, lidem nepomahaji ale ubyraji jim penize, čim dal tim horšy,, jak bude v roce, 2013,co ešte lidem uberou, co to bude dal,co bude zase drahy,, vřdyt lidi jsou uš psychycki vyčerpany, z toho co pořad zdrařujete,, vřdyt vy vubec nekoukate na chude lidi, vy koukate jen na sebe, jeto opravdu ostuda ,, ře lidi hladuji , niektery nemaji kde bydlet, proto jsou bezdomouci,, a ešte budou dalšy, i dieti budou venku spat, z toho duvodu ře zase budete zdrařovat, a na lidi vubec nekoukate, ale koukate jen na sebe, jak zbohatnout, a nabyt konto,kolik ešte budou takovy jako vy, pane nečas a pane kalousek, jak dlouho budou ešte lidi trpit, jak dlouho budete ešte zdrařovat,kolik dieti budou hladovat, k vuli tomu ře zdrařujete všechno, nezlobte se ale opravdu uš jeto moc pšehnany co dielate z lidmi,, kdyš chleba bude stat 500 kč, tak vy si ho koupite protoře mate na miesic dost peniez,ale mi ne, mi mame malo peniez, a vy to vyte moc dobře,, a vyte co bude dal, za zdrařovani,, co maji ty lidi dielat kdyš hladuji, kdo je vynej, kdo zato muře, proč lidi kradou ,, kdybi bylo vše levny a mneli kařdy co jist,, tak nebudou ani kryminali,, kdybi kařdy bral dost peniez na řyvobiti, a nehladoviel, tak vzrušej kryminali, a kařdy chudy človiek by byl doma,, vy ne aby jste zlepšyli a zlevnili zakladni potravyni a maso, oblečeni, najmi, plyn vodu elektšynu, aby se dieti mneli dobře aby nykdo nehladoviel, ale ešte vyc a vyc všechno zdrařujete,, řeknete mi co ty lidi z dietmi maji dielat,, podle vaz,, kdyš zaplatieji najem trochu si nakoupieji jidlo,, a zase za tyden nemaji co jist,, protoře nevydrři jim to na miesic, ta almuřna co pobyraji, jak maji řyd, co maji dielat,, za chvyli budeme jist travu, protoře nam nezbyde na jidlo,, zmiente zakony at se i chude lidi maji dobře, pšydejte jim na jidlo, zvyšte duchody zvyšte pšydavki socialni podpory, vyplaty zamiestnani, zlevnete jidlo vodu plyn elektriku najmi dopravu a jine vieci, kdo bude takovy ve vlade co pomuře chudym lidem,a pomuře jim od srdce, ve vlade ze začadku kdyš vznikla demokracie, se řeklo ře se budeme myt dobře, kde jsou ty slova co se slibovalo,, a lhalo,, komu mame vieřit, a koho mame hlasovat kdyš uš se neda nikomu co vieřit, kařdy toho naslibuje a pak nic ztoho neni, ale ešte horšy neř to bylo,, co bude dal co se zdraři, co chysta vlada za zdrařeni zas, ,, tyhle vanoce budou chudy, lidi uš ted nato nemaji, co pšyšti rok pochcipame hlady, tak všechno zdrařite ře lidi budou neštastny,, cely sviet se zhrouti , a všechny budou hlady brečet, protoře dieti budou hlady umirat, tak vše bude drahy,, pišu jen pravdu, jeřiš psal taki pravdu svatou, ře lide jsou špatne, jedinie on je spravedlivy na sviete,,a vy co pšyde, bude potopa svieta,,, buch se zloby na lidi, ktery dielaji pekelne zlo na zemi,a budou potrestany, tak to piše v bybli,ten kdo ted je bohaty tak bude chudy jako mi ted, všechno voda veme,,, dikuji vam za pravdu co jsem napsal, amen,,

Vlož komentář

Můžeš použít následující tagy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

[CNW:Counter]