Domácí
Vložil Petr Tomšů 26. 1. 2001

Ohlášení návštěvy Fidela Castra v Praze vyvolalo po celém světě velmi různorodé reakce. Od záchvatu smíchu a válení se po podlaze (Kofi Annan) až po přemýšlivé polehávání a zamyšlený pohled na strop (Lenin). Kubánský vůdce má přijet příští středu po obědě a s prezidentem Havlem chce projednávat porušování principů demokracie a Listiny základních práv a svobod v České republice. Konkrétně se chce přimluvit za pány Ransdorfa, Grebeníčka, Filipa a Michala Davida. Kubánský speciál s pěti křídly a korbou na písek vzadu má přiletět na mezinárodní letiště v Holešově. I přes zjevný odpor Václava Havla k této návštěvě, bude potřeba zajistit odpovídající přivítání. Po loňském debaklu, kdy místo Ústřední vojenské hudby vystoupilo pouze ústřední topení, nehodlá kancelář prezidenta již riskovat.

Prvním krokem by mělo být vystoupení Velkého dechového orchestru spolu s mažoretkovou skupinou B.+B. Medvídkových. Straussův valčík Chlast, děvky a řev, veselý Pochod zavalených horníků, u fyziků oblíbené Magnetické trumpety či píseň z intelektuálních vrstev Koupím ti dřeváky by neměli z mezinárodního hlediska nikoho urazit. Smlouva byla již těsně před podepsáním, když kapelník VDO musel najednou celou akci odřeknout. Dostal totiž o mnoho výhodnější nabídku: zlínské krematorium Monako a.s. nabídlo kapele tři funusy po 150-ti korunách na hlavu plus ohřáté klobásky a půlitra slivovice. Chvílemi se dokonce uvažovalo, že by Medvíkovci tančili pouze na zpěv Františka Oběda, který by místo Červeného vínečka zkusil nastudovat Quantanamerru. Po první zkoušce musel i Havel uznat, že ačkoliv je Castro z gerrilové války jistě zvyklý na ledasjaké hrůzy, tohle by už asi nerozchodil. Zachránit celou situaci tak asi bude muset další taneční kroužek Neštěstí, jehož název v podstatě přesně vystihuje myšlenku každého diváka přítomného na jejich akci.

Po tomto víceméně oficiálním uvítání je plán následující: Havel bude předstírat mozkovou mrtvici (což po absolvování všech těchto kulturních akcí nebude větší problém) a poté bude sanitkou odvezen do nemocnice. Pokud Castro začne střílet, budou v záloze připraveni disidenti demokratického režimu, Ransdorf a Grebeníček, kteří vykryjí odjezd zdravotníků vlastním tělem. V tomhle bodě bude prezident asi nejvíce spoléhat právě na Ransdorfa. Další vývoj situace se bude řešit operativně. Buď slepé střevo nebo nějaké ty průdušky.
  • Print
  • email
  • Twitter
  • Facebook
  • Add to favorites
  • Google Bookmarks

Tags: , ,

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (3 hlasů, průměr 5 z 5)
Načítám ... Načítám ...
1,512 přečtení

Vlož komentář

Můžeš použít následující tagy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

[CNW:Counter]