Domácí
Vložil Petr Tomšů 24. 3. 2005

Podle posledního výzkumu agentury Okres Fraktur pro MF Dnes a Miroslava Kalouska, ztrácí většina obyvatel České republiky přehled o dosavadním průběhu politické nestability v zemi. „Ano, tipuju to tak na tu většinu“, potvrdil tento výzkum s rozpočtem, za který by se nemusel stydět ani start raketoplánu, mluvčí OF František Reparát. Pro tuto dezorientovanou většinu tedy přinášíme stručný Stopařův průvodce vládní krize:

17.1. Premiér potvrdil šokující odhalení MF DNES, že má strýce. „Ano, skutečně mám jednoho strýce. Jde tuším o bratra mého otce. Ale nechápu, co je na tom špatné. Myslím, že i předseda Kalousek má strýce. A pan Topolánek vlastní dokonce dva strýce i s tetou!“ obhajoval tehdy toto nelichotivé zjištění.

18.1. Vyšlo najevo, že strýc Stanislava Grosse umí mluvit a chodit po dvou zadních nohách, jako každý průměrný daňový poplatník. Zvláštní zálibu má ve vyhazování odpadků před kameramany TV Nova. Přiznává, že svému synovci půjčil peníze na byt.

27.1. Další šok – strýc je v důchodu a peníze na byt tedy nemohl ušetřit. Na přímou odpověď „Kde jsou prachy, Grossovski“ přišla novinářům z Respektu strýcova přímá odpověď: „Asi ve Švýcarsku, ještě se tam podívám.

29.1. MF DNES zařadila nejvyšší možné otáčky v procesu investigativní žurnalistiky a zakoupila kalkulačku. Na solidních základech v podobě šestnácté kopie Grossova daňového přiznání, výpovědi sousedky jeho strýce a vlastních odhadech, jak si žije horních deset lidí, postavila další stručné a jasné obvinění: na ten bazén, chlapeček, neměl. Gross kontroval prohlášením, že nejde o bazén, nýbrž o krmítko pro sýkorky.

3.2. RESPEKT: Grossovi půjčku milému strýcovi nesplácejí, čekají na jeho smrt (potvrzeno výpovědí sousedky Vlasty P.) GROSS: Časopis Respekt budu žalovat – strýc vůbec není milý!

4.2. Kauza Grossova bytu nabírá nový směr. Na veřejnost překvapivě vystupuje bývalý novinář Rostislav Rod. Tvrdí, že je jediný premiérův věřitel. Nakonec se ukázalo, že chtěl spíše říct, že mu ještě jako jediný v republice věří.

6.2. Gross němými posunky během tiskové konference naznačil novinářům, že už nemá ke kauze svého bytu co říci.

7.2. Premiér chce celý případ ukončit tím, že si nechá udělat prověrku Národním bezpečnostním úřadem. „A to jak z jazyka českého, tak i ze zeměpisu a dějepisu. 1620 – bitva u Domažlic,“ snažil se ohromit ohromené novináře.

8.2. Kauza se poprvé přenesla z novinových stránek do politiky. Premiér musel před poslanci a pod palbou otázek vysvětlovat, jak si koupil byt: „Normálně jsem si ho šel na bytové zapsat na sebe.“ – „A nebyla tam řada?“ – „Tak dva tři lidi.“ – „A co na katastrální, tam musím taky?“ – „Právě, že ne, to tam pošlou z města.“ – „A co musím mít sebou, já ztratil občanku.“ – „Stačí pas. Nebo rozhovor v nějakém časopise. Ale s fotkou.“

9.2. Šéf neparlamentní strany Česká krabice Michal Simkanič nečekaně ohlásil, že od Rostislava Roda asi koupil směnku na 900 korun, které Rod údajně půjčil Grossovu strýci. Směnku na místě okamžitě snědl, aby ukončil hon na svého oblíbeného premiéra, tudíž ji nemůže nikomu ukázat. Toto vystoupení bylo novináři ohodnoceno jako značně hodnověrné a vysíláno osmkrát denně v TV i rozhlasu.

13.2. Premiér Stanislav Gross se domnívá, že aféru kolem financování jeho bytu někdo řídí. Bohužel již nenaznačil, zda jde o někoho s ekonomickými zájmy či o osobu nadpřirozenou nebo duchovní.

17.2. Předseda vlády se rozhodl aféru ukončit tím, že dluh strýci uhradí okamžitě o to tak, že si půjčí od své sestřenice. Nebo bratrance.

18.2. Stanislav Brunclík ze Střepin se podle svého mluvčí hodlá převléct za Grossovu sestřenici a přijít celé věci na kloub. Pomáhat mu v tom budou komparsisti z MF Dnes a Respektu přestrojení za lidovce.

 • Print
 • email
 • Twitter
 • Facebook
 • Add to favorites
 • Google Bookmarks
1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (9 hlasů, průměr 4.11 z 5)
Načítám ... Načítám ...
3,593 přečtení

2 komentářů k “Grossova aféra v datech”

 1. LKnotek napsal:

  „Ano, skutečně mám jednoho strýce. Jde tuším o bratra mého otce. Ale nechápu, co je na tom špatné. Myslím, že i předseda Kalousek má strýce. A pan Topolánek vlastní dokonce dva strýce i s tetou!“ – Tohle je dokonalý!!! Pravidelně tak každýho čtvrt roku si už jenom kvůli téhle Grossově výpovědi musím znovu přečíst celej tenhle článek :-):-D

 2. Lojza napsal:

  Gross se směnkami umí.
  Stanislav Upřímný Gross, má sice doktorát z Plzně, odborník je větší na směnky.
  Choval se jak největší lapka tisíciletí a když byl dotazován na původ naloupených peněz, skončilo vše potupně tím, že směnku mezi Rodem a Vikem, kterou nechtěli ukázat a předat policii, aby ji mohla prozkoumat, raději snědl, nebo spálili Simkanič.
  V tomto případě, nebyli ještě zmizelí a zastřelení.
  Za zprivatizování strategického podniku Čepro, za tento slib prý Upřímný ministr Gross dostal od Krejčíře šedesát milionů korun. Přesně řečeno, Krejčíř ty peníze půjčil sociální demokracii, poslal je Grossovi v tašce po Jakubu Konečném, kterému Gross podepsal směnku.
  Všichni víme, že Jakub Konečný byl zmizen.
  Směnku se vydal do Krejčířova domu s hordou policajtů hledat státní zástupce Dolejší, o Grossově směnce věděl dopředu a především tento dokument toužil najít a Krejčířovi slíbil, že když mu směnku předá, nechá jej uprchnout.
  Krejčíř v knize zveřejnil i část posudku potvrzující pravost podpisu.
  Další směnky, věřitelka Lenka Garbová a dlužník – Stanislav Upřímný Gross.
  Zmizel otec věřitelky Lenky Garbové, Josef Garba odjel na kole na nákup do Polska do Zabelkowa 11. prosince 2011 kolem 15. hodiny a od té doby ho nikdo neviděl. Policie po něm usilovně pátrá, ta policie, co dostala označení GROSSTAPO. Grosstapo má jen část směnek a na ostatních se dá ověřit pravost podpisu. Ty co má bude zpochybňovat.
  Co vše v naší zemi projde. Stačí být Upřímný. Sebe obohatit, nás zadlužit.

Vlož komentář

Můžeš použít následující tagy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

[CNW:Counter]