Sport
Vložil Petr Tomšů 4. 3. 2002

Co se nepodařilo ani Slavii, před šesti lety ligovému vítězi, dokázal relativně malý provinční klub jednonohých invalidních důchodců z Liberce: dvakrát za sebou porazit klub z Letné. Na rozdíl od pražských stoletých soupeřů kope Slovan první ligu teprve devadesátým rokem a nejlépe skončil v ročníku 1944/45. To se umístil dokonce předposlední, kdy tým FC Waffen Berlin musel být diskvalifikován pro předčasné odstoupení od soutěže. Podruhé se letos Liberec probojoval do evropského poháru UEFA. Tady skolil pyšné španělské družstvo nevidících z Viga a favorizované vozíčkáře z Malorky. I přesto by se ale dalo tvrdit, že na Spartu tohle mužstvo nemůže mít. Proč tomu tak není?

První ránu uštědřil Spartě Liberec na Letné v samotném začátku ligy, kdy sparťané jen s obtížemi přijímali nový styl trenéra Jaroslava Vrtačky. Ten začal prosazovat zápas na tři pětky, což je styl známý především z hokeje. Dle odborníků jsou sice hráči na hřišti o něco odpočatější než soupeř, nicméně přesila deset na čtyři aktivně hrajících fotbalistů je velká. Navíc není zcela jasné, proč musí hráči po fotbalovém trávníku běhat v bruslích a v přilbách. Ten den viděla Letná 112 branek. Liberec vychytal svou první nulu. Vrtačka se z tohoto debaklu nepoučil a husarský kousek pak Liberec zopakoval i na jaře s rozdílem skóre ještě výraznějším.

Zajímavé je, že 326 branek Liberce nastřílel Spartě Václav Koloušek. Útlý, bílý, pětadvacetiletý chlapík, který před pěti lety odešel z Konga do Itálie, odkud si jej loni půjčil právě tento pražský klub. Nezdál se mu ovšem dost dobrý a tak si ho vzal na svá bedra trenér Slovanu Ladislav Škorpil. Koloušek se mu odvděčil tím nejlepším způsobem – vykradl mu chatu. 326 branek však dokázalo smazat původní trenérovu nevraživost a přimělo ho dokonce stáhnout trestní oznámení.

Může tedy Liberec nebo kterýkoliv jiný provinční klub ohrozit nadvládu Sparty? Vzhledem k hernímu stylu hry zcela určitě. Nedávný přátelák se 4.základní školou, kterým si Sparta chtěla zvednout sebevědomí, “dopadl tak jak dopadl. Jistě, 69 gólů čekal málokdo a já nejméně. Ale my jsme měli fakt strašnou smůlu. Nejdříve nám došly při tréninku puky a při zápase se nám ztratil technik a hráčům tak neměl kdo přibrušovat brusle. Navíc jsme prořízli 28 kopačáků, což budeme muset uhradit,” komentoval zápas Jaroslav Vrtačka.
  • Print
  • email
  • Twitter
  • Facebook
  • Add to favorites
  • Google Bookmarks
1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (6 hlasů, průměr 4.67 z 5)
Načítám ... Načítám ...
1,407 přečtení

Jedinný komentář k “Fotbalová sláva Sparty dohořívá”

  1. Jiřik napsal:

    „Koloušek se mu odvděčil tím nejlepším způsobem – vykradl mu chatu.“ :D

Vlož komentář

Můžeš použít následující tagy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

[CNW:Counter]