Domácí
Vložil Petr Tomšů 25. 2. 2008

stovka Klement Gottwald Předseda komunistů Vojtěch Filip pronesl minulý zásadní projev, přirovnávaný k k legendárnímu projevu Klementa Gottwalda v roce 1948, který se tehdy právě vrátil z Hradu, kde si minulý týden zapomněl beranici. Přirovnání navíc není od věci v tom, že i dnes se Filip obracel do minulosti. „KSČM přežila nejmasovější útok na svou integritu od roku 1939, kdy na nás začalo trošku tlačit gestapo. Minulý pátek to byla ČSSD. Ale my se rozštěpit nenecháme, nejsme atom,“ hřímal Filip a svou poznámkou o jádře zvedl ze židlí i několik zástupců strany zelených. I ti, podle Filipa, mohou za znovuzvolení Klause. „Neneseme žádný podíl na Klausově zvolení,“ připomněl nejnovější komunistické dogma šéf KSČM. „Náš kandidát byl stejně silný a měl rovnocenné šance na zvolení jako ostatní dva. Bohužel neměl voliče.

O prezidentské volbě hovořil Filip vůbec nejčastěji: „My jsme národu svou taktikou pomohli nejvíc. Nevolili jsme Klause, ani Švejnara. To jsou jen takové módní vlny, to všechno už tu bylo: šmoulové, barevné vlasy, céčka, Švejnar – nic z toho komunisté nikdy nepodporovali.“ Své rozhořčení nad politikou ČSSD vyjádřil Filip dokonce náznakem odstoupení, když nabídl svou rezignaci: „Jestli chcete poslouchat Paroubka, tak mne zastřelte.“ V sále to zašumělo, ale rána nevyšla. Bylo slyšet pouze zklamané poznámky: „Kdyby místo Paroubka řekl Klause, už bych ji měl.

Komunisté mají Paroubkovi za zlé, že kritizoval jejich předsedu. „To se nedělá, to je jako by kritizoval Lenina nebo včelku Máju. Jsou určité hodnoty, které nelze zpochybňovat,“ upřesňuje postoj KSČM Pavel Kováčik. Ani jemu se nelíbí kritika, která se na ně snesla po volbě prezidenta: „Do poslední chvíle nám Paroubek tvrdil, že naše hlasy potřebuje, přitom už dávno věděl, že ho Snítilý třikrát zapře a nakonec zradí. Takové hry KSČM nikdy nehrála.
 • Print
 • email
 • Twitter
 • Facebook
 • Add to favorites
 • Google Bookmarks

Tags: , , , ,

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (43 hlasů, průměr 4.58 z 5)
Načítám ... Načítám ...
2,859 přečtení

3 komentářů k “Filip bránil KSČM”

 1. Viktor napsal:

  100koruna!

 2. Roberto napsal:

  Mazec jako vždy…ale tenhle článek byl obzvláště vypečený

 3. Tik napsal:

  Tak tohle je naprostá špička Jedna z nejšpičatějších co jsem tu kdy četl

Vlož komentář

Můžeš použít následující tagy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

[CNW:Counter]