Zahraničí
Vložil Petr Tomšů 5. 6. 2000

Ve čtvrtek konečně otevřelo Expo 2000 v Hannoveru své brány a pustilo dovnitř prvních pět lidí stojících v dlouhé frontě už několik minut předem. Otázkou ovšem zůstává, zda je tato mohutná pozornost napřená správným směrem. Pavilóny některých státu jsou opravdu přehlídkou všeho možného, do čeho lze vrazit ohromné množství celkem lehce nabytých peněz, ale jsou mezi námi i národy, které by taky chtěli ukázat, že umějí také pořádně utrácet, chybí jim však k tomu potřebné finanční zázemí. Nejmarkantněji v tomto ohledu působí stánek Mongolska. On to není ani tak stánek, jako spíše obyčejná jurta, kterou tam mongolská výprava převezla i se starým dědou Kuzmou, tvrdošíjně odmítajícím opustit svůj domov.

Stejným způsobem si počínal i eskymácký národ z Grónska. Jejich iglú se bohužel roztopilo už někde před Švédskem a tak tam teď chudáci sedí na zemi a předstírají život pod ledem. Mají tam svůj ohníček, eskymáckou kuchyni, stádo dvou tuleňů a oni předvádí své klasické etnické zvyky. Návštěvníci si ale o této partě stejně myslí svoje. Snad nejlépe z těchto nepříliš bohatých státu dopadlo Bělorusko. Nejenže do Hannoveru nepřivezli ani polámanou tyčku z plotu, ale naopak si již druhý den odvezli několik velice cenných exponátů z jiných pavilonů. Asi na dvanáct kamiónů.
  • Print
  • email
  • Twitter
  • Facebook
  • Add to favorites
  • Google Bookmarks
1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (2 hlasů, průměr 5 z 5)
Načítám ... Načítám ...
1,370 přečtení

Vlož komentář

Můžeš použít následující tagy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

[CNW:Counter]