Domácí
Vložil Petr Tomšů 13. 1. 2011

ministr Leoš Heger Ohlášený exodus lékařů z České republiky přes Rudé moře se kvapem blíží. Ministr zdravotnictví Leoš Heger se konečně vzdal nápadu vyhlásit na toto období stanné právo s rozkazem zatemňovat na noc všechna zdravotnická zařízení kvůli bombardérům a místo toho začal jednat s těmi, kteří se rozhodli neopustit potápějící se Titanic a vytrvat až do konce. „Pan ministr se na dnešní třídní schůzce lékařů a přátel nemocnic domluvil, že pacienty, které nedokážou ošetřit nemocnice, převezmou automaticky pohřební ústavy,“ uvedl mluvčí ministerstva Sršeň. „Je tady samozřejmě otázka financí. V tomto případě se ministr zavazuje, že nebude ošetřující pracovníky za přesčasy trestat,“ usmál se do široka Sršeň.

Za Leoše Hegera se postavil i prezident Klaus: „Je to dobrý člověk. Hezky zpívá, nesnáší přírodu a šije u řezníka.“ Teprve po krátké poradě, kdy si s Jaklem ujasnili, o kterém Leošovi je řeč, plynule pokračoval: „Osobně jsem vymyslel řešení, jak z této lapálie ven. Nazval jsem to kupónová doktorizace.“ Miloš Zeman, který šel náhodou kolem, zbledl a pokřižoval se. Václav Klaus neváhal přiblížit svou myšlenku: „Každý občan si bude moct na poště koupit kupónovou knížku za tisíc korun. V ní budou kupóny na léčbu angíny, chřipky, nadýmání, klešťový porod a tak. A občan, podle svého uvážení, může tyto kupóny buď prodat, nebo sám využít.“ Na otázku, jak se bude léčit člověk, kterému došly kupóny, Klaus pokrčil rameny: „Vše vyřeší neviditelná kosa trhu.“ Miloš Zeman, který se náhodou vracel kolem, pokropil Klause svěcenou becherovkou.

A prezident se pustil i do těch, kteří tento problém, podle něj, způsobili: „Já jsem v životě nepotřeboval jediného doktora. Porodil jsem se sám, teploty jsem léčil odvarem z durmanu a na zlomeniny jsem si mazal rybí tuk. Mám tenisový loket a nestydím se za to. Čím více lékařů odejde, tím více peněz zůstane zdravotním pojišťovnám a tím lépe budou prosperovat naše banky.“ Jako poslední věc rozdal přítomným novinářům hašlerku proti tuberkulóze, načež rychle zmizel v útrobách Hradu. Do sálu se totiž náhodou dostavil Miloš Zeman s dubovým kůlem a pořádným kladivem v ruce.

Klausova myšlenka ale nezapadla. Jako první se z Baham ozval Viktor Kožený se svou jistotou desetinásobku – pokud mu lidé svěří své kupónové knížky, budou žít desetkrát déle, než šéf konkurenčního fondu.
 • Print
 • email
 • Twitter
 • Facebook
 • Add to favorites
 • Google Bookmarks

Tags: , , , ,

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (51 hlasů, průměr 4.88 z 5)
Načítám ... Načítám ...
3,250 přečtení

6 komentářů k “Exodus 2011 n.l.”

 1. Radek napsal:

  Slabší …

 2. sumix napsal:

  Slabší? Náhodu mně se tenhle článek dost líbil… svěcená becherovka, neviditelná kosa trhu, kuponová doktorizace… :)

 3. Helemese napsal:

  Clanek je supr, o tom zadna :-)

 4. JS napsal:

  Jen tak dál. Pokračování třeba u nás… Nemocní lékaři vyhrožují druhou fází protestu

 5. Yarda napsal:

  Tak tohle je klasika! Úžasné a inteligentní obraty s leošem a tím, jak šije u řezníka. Famozní sladění bizarnosti a nadsázky. Po letech nejlepší článek. Mám tenhle styl ze všech nejraději. Famózní!

 6. Petr napsal:

  bombaaaa, Strach je zpátky a opět ve skvělé formě, Zeman s dubovým kolíkem))))))

Vlož komentář

Můžeš použít následující tagy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

[CNW:Counter]