Domácí
Vložil Petr Tomšů 21. 1. 2000

Včerejší demonstrace nevidomých na podporu nerušení některých programů pro jejich lepší začlenění do společnosti neproběhla tak úplně v pořádku, jak to některé sdělovací prostředky prezentovaly. Předně jejich počet, asi 500 účastníků, je sice správný, bohužel o jejich setkání před úřadem vlády se to již říci nedá. Vůbec používat slova jako setkání, dav či skupina je v tomto případě velmi krátkozraké. Bez urážky. Pět set nevidomých sice do Prahy přijelo, nicméně jejich společná cesta skončila již na Hlavním nádraží, kde se poztrácely dvě třetiny lidí. Díky tomu pak bylo možné sledovat po celé Praze takové výjevy, jako třeba na ulici Ruské, kde před se domem důchodkyně Michaely H. sešlo asi dvacet nevidomých a požadovali její okamžitou demisi nebo aspoň defenestraci. Když je polila kýblem špinavé vody, tak jí pro jistotu vysklili všechna okna a zmlátili jejího souseda v domnění, že jde o ministra práce a sociálních věcí Vladimíra Špidlu.

Ten měl ale v tu dobu úplně jiné starosti. Zrovna vysvětloval asi dvaceti nevidomým spoluobčanům, že se jmenuje Josef Novák a že úřad vlády je o ulici vedle, zatímco jeho šofér již tůroval tatrovku a na mapě hledal nejbližší cestu k Ruzyni. Nejhůře tedy nakonec dopadl Miloš Zeman, kterého kvůli jeho hlasu všichni poznali a nemohl tedy zapírat. Ten se po několika dobře mířených radách (“okamžitě si tam vlez, nebo tě zmlátíme, že to svět neviděl”) a ujal se slova. V improvizovaném projevu ocenil přínos těchto lidí především pro průmysl vyrábějící sluneční brýle a ve finále jim dokonce prozradil, že se žádné programy stejně rušit nebudou. Nebýt toho, že jim na závěr popřál hezkého dne a ať se zase někdy přijdou podívat, mohl dopadnout o něco lépe.

  • Print
  • email
  • Twitter
  • Facebook
  • Add to favorites
  • Google Bookmarks
1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (6 hlasů, průměr 5 z 5)
Načítám ... Načítám ...
1,438 přečtení

Vlož komentář

Můžeš použít následující tagy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

[CNW:Counter]