Zahraničí
Vložil Petr Tomšů 25. 9. 2008

Čína dnes hodlá učinit další krok k ovládnutí vesmíru a to vypuštěním již třetí rakety s komunistickou posádkou. První maonaut vzlétnul v roce 2003 a když se dlouho nevracel, poslal pro něj Čínský Úřad pro Rýži A Kosmonautiku (s dosti podezřelou zkratkou) o dva roky později dalšího chudáka. „Ve vesmíru se jim zřejmě velmi líbí, zatím se nám ani jeden nevrátil, a tak jim tam pošleme ještě další tři kolegy. Jsou to jejich přátelé, hrdinové, znají se z vězení,“ upřesnil cíl mise její mluvčí. Zdůraznil ovšem jednu zvláštnost této výpravy: „Dva z těchto lidí si nahoře navlečou oblek do volného prostoru a jeden z nich dokonce dobrovolně loď na oběžné dráze opustí. Kdyby se držel příliš pevně, třetí ho má za úkol polechtat svářečkou pod paží. Druhý ho pak bude jistit.“ Na otázku jak ho bude jistit, se nezvykle upřímný mluvčí podrbal izolačkou ve vlasech, ale nakonec přece jen odpověděl: „Za nohy.

Prakticky všechny otázky na technické vybavení maonautů provázelo neurčité pokašlávání, drbání se ve vousech a ve vlasech. Zvláště, když došlo na skafandry. „Při jejich konstrukci jsme vycházeli ze zaběhnutého modelu používaného při cvičeních CO. Plynová maska je samozřejmě nová, sáčky i gumičky jsme nechali původní,“ potil se s odpovědí mluvčí mise, zatímco opodál na něj jeho nadřízený posunky předváděl něco mezi oběšením a chůzí maonauta ve volném prostoru. Mluvčího však jeho chrčivé zvuky nechávaly chladným a dál novinářům objasňoval úkoly maonauta mimo raketu: „Dostane zubní pastu a nový filtr do plynové masky. Nám postačí, když si je mezi sebou nesplete a aspoň s jednou touto věcí něco udělá. Výběr necháme na něm.

Ještě předtím, než ochranka odvedla mluvčího jako černého koně posádky do palivové části rakety připravené ke startu, stihl všem zúčastněným novinářům rozdat vnitrostranické prospekty o čínském měsíčním programu. Z nich vyplývá, že nejpozději v roce 2017 přistane na Měsíci první skupinka dřevorubců, kteří nejpozději do roku 2020 postaví první měsíční základnu. V případě, že na Měsíci stromy nebudou, s čímž přišla exilová opozice, bude nutné dopravit do roku 2025 na Měsíc stromy vlastní. V případě, že dřevorubcům v té době dojde kyslík v akvalungu, vyšle Čína na Měsíc další brigádníky a to nejpozději do roku 2030 a tři roky nato za nimi pošlou i jejich akvalungy. Z čehož vyplývá, že v roce 2035 bude mít Čína na Měsíci svou první základnu. Nebo aspoň dřevo na táborák.

 • Print
 • email
 • Twitter
 • Facebook
 • Add to favorites
 • Google Bookmarks

Tags: , ,

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (68 hlasů, průměr 4.87 z 5)
Načítám ... Načítám ...
4,862 přečtení

11 komentářů k “Další čínský triumf”

 1. 01da napsal:

  Dva články za dva dny? Že by nová doba?

  Díky!!!

 2. Laura napsal:

  „Plynová maska je samozřejmě nová, sáčky i gumičky jsme nechali původní“
  Já taky chodila za mlada na kosmonautský výcvik :-D

 3. viktor napsal:

  vyborne!

 4. Pajda napsal:

  LOL husty skvěly Diky!

 5. app napsal:

  Checht: „polechtat svářečkou v podpaží“
  To by bylo super, kdyby byl na strachu každý den nový článek *****

 6. pepi napsal:

  pro neznalé, Peťa už má po svatbě :)

 7. Ondrej napsal:

  Chtel sem napsat komentar, ze jsi se rozepsal, protoze nechces delat strachu ostudu, kdyz je nominovany na vesnici roku, nebo jaka je to soutez (taky sem dal hlas, to je jasny) ale pak sem si precet komentar od pepi(ny) a mel si asi jine starosti, ktere ti nemuze mit nikdo za zle. Jinak sem se rechtal az sem se za bricho popadl. Ve vesmiru se jim zrejme libi, zatim se nam ani jeden nevratil. Maonauti patrej k mejm oblibencum. A ta fotka rachejtli taky nema chybu. No nic, hodne zdaru a at se ti dari (nejen) psat porad stejne dobre.

 8. Jiřik napsal:

  Podezřelá zkratka… Perfektní! :D

 9. Petr Tomšů napsal:

  No jo, i když jsem už teda nominovaný na tu Vesnici roku, přece jen teď bude další výpadek, za chvilku odjíždím na dovolenou. Nebojte se, zima mi tam nebude, jde o ostrůvek sopečného původu, takže si můžeme kdykoliv ohřát nohy v příjemně teplé lávě. Tak zatím.

 10. wendigo napsal:

  MegaLOL, dik!

 11. průvan napsal:

  Ten úřad má skutečně velmi podezřelou zkratku…

Vlož komentář

Můžeš použít následující tagy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

[CNW:Counter]