Domácí
Vložil Petr Tomšů 7. 2. 2008

Sobotka, Paroubek Ačkoliv se špičky ČSSD vzájemně poplácávají po ramennou a gratulují si k tomu, jak v pátek budou táhnout společně za jeden provaz uvázaný ke Klausově krku, chystají se už v zákulisí tresty pro ty, kteří na ten provaz hodlají spíš tlačit. První otázkou je, jak to zjistí v případě, že volba bude tajná. K tomuto problému se vyjádřil exčlen ČSSD Miloš Melčák: „Myslím, že použijí klasický scénář hodného a zlého socana. Předpokládám, že ten hodný bude Paroubek a za zlého půjde Sobotka. Paroubek začne zeširoka, povzpomíná na společné schůze, vytáhne fotografie z výročních zasedání až vás nakonec rozpláče. No a pak přijde Sobotka a pustí se do vás židlí. Aspoň u mě to tak bylo.

Melčák také odhaduje, jaký trest bude následovat. „Co potom s neposlušnými poslanci? Na pokusy. A jestli je dostane do spárů šílený doktor Rath, Bůh je ochraňuj.“ Co provádí Rath s takovými odpadlíky nechtěl už Melčák prozradit a raději do sebe nalij čaj z lithia. Jeho kolega exkolega Pohanka byl sdílnější: „Víte, tam na té jeho chatě, dělají tam takové pokusy, že zavřou do místnosti bez oken na týden třeba dva socany a jednoho zeleného. Nebo jednoho socana a dva ódeesáky. Zatím zjistili, že nejlépe se snášejí dva komunisti a dva socani, případně tři socani, jeden komunista a jeden zelený, jehož rodiče byli komunisti. Jakž takž ještě prošla kombinace tři komunisti, tři socani, lidovec a jedna poslankyně z ODS. Ovšem všechno ostatní byl masakr.

David Rath tato obvinění vehementně popírá. „Pokusy na socanech nebo hodný a zlý socan, to jsou takové pověry a legendy třeba jako lochneska nebo dinosauři. My ty poslance prostě naložíme do auta a ještě v noci je zavezeme na jejich vlastní krajská sdružení. Tam jim sundáme pouta a předáme je místním funkcionářům. Co oni s nimi udělají a kde, to už není naše věc,“ hájí se David Rath a i tváří všechny utvrzuje v tom, že ačkoliv to jeho věc není, rád by se aspoň podíval.

I přes tyto krizové scénáře je zatím vedení ČSSD jednotné a na páteční volbu se dívá optimisticky. Což přesně vyjádřil Jiří Paroubek: „My svým lidem věříme. I těm v parlamentu i těm na krajích. Aspoň jedni svou práci odvedou poctivě.

 • Print
 • email
 • Twitter
 • Facebook
 • Add to favorites
 • Google Bookmarks

Tags: , , , , ,

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (39 hlasů, průměr 4.77 z 5)
Načítám ... Načítám ...
3,725 přečtení

5 komentářů k “ČSSD plánuje tresty”

 1. Jiřik napsal:

  „… v pátek budou táhnout společně za jeden provaz uvázaný ke Klausově krku“ – už jen za tuhle větu bys snad zasloužil Pullitzerovu cenu :-))

 2. Viktor napsal:

  Paroubek začne zeširoka, povzpomíná na společné schůze, vytáhne fotografie z výročních zasedání až vás nakonec rozpláče. No a pak přijde Sobotka a pustí se do vás židlí !!!

 3. Pavel napsal:

  Jen tak dál, zraješ jako víno.

 4. Seeger napsal:

  Tohle je čím dál elitnější! Směju se a přeposílám známým ;-)

 5. Marek napsal:

  Genialitu vašich článků mírně snížil zábavný pořad Volba prezidenta – přímý přenos ze sněmovny… Jinak opět luxus

Vlož komentář

Můžeš použít následující tagy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

[CNW:Counter]