Domácí
Vložil Petr Tomšů 31. 1. 2002

Na to, že před oddělením patologie mají své reklamní stánky všechny pohřební služby z okolí, si již obyvatelé celkem zvykli. Dokonce jim to i vyhovuje. Mohou smlouvat cenu se všemi firmami najednou a nejednou se tak i ve své nelehké situaci zasmějí některým odvážným nabídkám: “Podepište a k truhle dostanete dva věnce a jednu plačící osobu zdarma. Navíc obdržíte poukaz na speciální slevu pro pozůstalé, se kterým můžete nakupovat v naší podnikové prodejně s hnědým uhlím na grilování a s peřinkami do kočárků. No neberte to!”

Horší už ale je, když se s lidmi nabízející tyto služby setkáte i v čekárně u zubaře. I tyto případy již policie zaznamenala. Zadržení se ovšem vždy vymluvili na to, že je strašně bolel zub a ani nevěděli, co vlastně okolo lidem vykládali. Ačkoliv to byly také zajímavé rozhovory: “Dobrý den, tak co, taky zub? Bolí, bolí?” “Jak sviňa. Už dva dny.” “Ajajaj, to vám asi budou trhat, co?” “No vypadá to tak. Co myslíte, bude to bolet?” “Pche, kdyby bolet. Jeden můj známý si šel taky nechat vytrhnout zub a nakonec mu omylem vzali jednu ledvinu, játra a kousek mozku. Á propos, máte už vybranou nějakou svou oblíbenou pohřební službu? Já vím, je to trošku předčasné, jdete na řadu až pátý, ale i tak. Uvažoval jste o tom?” “Jejda, to ne. Nevíte náhodou o někom?” “To je ale náhoda. Shodou okolností mám u sebe už vyplněný formulář s vaším jménem, stačí jen podepsat.” “Víte, přece si jenom nejsem jistý, jestli bych to měl dělat. Má to pro mě nějaké výhody?” “Ale jistě, dostanete potápěčské hodinky zdarma a k tomu žáruvzdorný prsten s pěkným uměleckým začouzením dle vašeho výběru.”

Nestoudnost některých firem jde však ještě dál. Agenti pohřebních služeb se přestali orientovat pouze na zdravotnická zařízení a svou pozornost zaměřili i jinými směry. Muže v černých pláštích tak mohou lidé najít před vchodem do kadeřnictví, v domovech důchodců, před železničním přechodem, nebo v koupelně u vany. A nejde jen o pohřební ústavy. Před ordinací veterináře stepují zástupci různých masokombinátů, koželužen, kafilerek a výrobců zkrášlující kosmetiky. Prakticky již platí, že než utrácet za prohlídku svého miláčka u zvěrolékaře, je rychlejší ho zastřelit a o půlnoci ho zahrabat do kompostu na zahrádce.

Kde se to zastaví, nikdo netuší. Jisté je, že dva černooděnci byli minulý týden spatřeni na londýnské konferenci SETI. Dělali si prý nějaké poznámky a studovali mapu naší Galaxie. Není to od věci, když z ceníků vyplývá, že si většina pohřebních služeb při přepravě účtuje až dvanáct korun za kilometr.
  • Print
  • email
  • Twitter
  • Facebook
  • Add to favorites
  • Google Bookmarks

Tags:

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (2 hlasů, průměr 5 z 5)
Načítám ... Načítám ...
1,821 přečtení

Vlož komentář

Můžeš použít následující tagy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

[CNW:Counter]