Kultura
Vložil Petr Tomšů 22. 1. 2004

Kevin Costner Nepříliš nadaná herečka Jiřina Bohdalová včera prohrála svůj spor u Mezinárodní válečného soudu v Haagu pro bývalou Jugoslávii. Ten ji uznal vinnou z aktivní spolupráce s StB a její jméno, zanesené v Cibulkových seznamech, odmítl vymazat. Naopak, oficiální cestou poprosil soudce pana Cibulku, aby její příjmení třikrát podtrhl, označil červeným vykřičníkem a pro jistotu i obrovským nápisem „No podívejme na umělce, z čeho si žili!!!“.

Soudce v odůvodnění k rozsudku uvedl: „Z její strany byl podepsán závazek se speciální doložkou, že bude dobrovolně udávat své kolegy i mimo pracovní dobu. Takový závazek tam neměl snad ani major Zeman.“ Jeho rozhodnutí však neznamená, že Bohdalová půjde za mříže. Herečka se totiž odvolala ještě k Nejvyššímu soudu, který ovšem bude moci podstoupit až po své smrti. „No je to škoda, že u toho nebudu a neuvidím, jak se smaží v pekle, estébačka jedna,“ uvedl jeden ze svědků, humorista Jiří Suchý.

A podobných reakcí bylo hodně. Na mikrofon se vyjádřila i Stela Zázvorková: „Víte, původně jsem měla Křemílka a Vochumůrku dabovat já. Teď už je mi jasné, proč jsem to nedostala. Stejně jsem ji nikdy neměla ráda. I toho Rákosníka mi sebrala!“ Novináři měli v soudní síni spíše problém se podobným prohlášením vyhýbat. „I mě připravila o stovky rolí. Třeba Dáma na kolejích byla napsána vlastně pro mě,“ postěžovala si Lucka Vondráčková.

  • Print
  • email
  • Twitter
  • Facebook
  • Add to favorites
  • Google Bookmarks

Tags: , , ,

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (4 hlasů, průměr 3.5 z 5)
Načítám ... Načítám ...
1,924 přečtení

Vlož komentář

Můžeš použít následující tagy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

[CNW:Counter]