Domácí
Vložil Petr Tomšů 7. 12. 2007
Kdo ve Sněmovně nejvíc holduje alkoholu? Úterní poslanecká šaráda odkryla smutnou pravdu: všichni jsou si rovni, ale někteří chlastají víc. Aby noví poslanci zelených skoncovali s pomluvami, rozporcovali ještě jednoho medvěda a za tři miliardy zakoupili digitální alkoholmetr z velrybího tuku. Poté zaškolili už tak chodící mrtvoly Melčáka a Pohanku a vyslali je do nepřátelského terénu měřit hladinu lihu v budově parlamentu. Slovy klasika – nápad jistě dobrý, ale výsledky nebyly dobré.

Jako první se k alkohol testeru dostal premiér Topolánek. Po spatření přístroje se pokřižoval a snažil se protáhnout větrací šachtou sněmovní klimatizace. Když v ní za chvíli uvíznul, sprostě seřval všechny svaté, na které si vzpomněl a nakonec seřval i oba poslance. „Ano, je možné, že jsem včera tvrdil, že si do trubičky kdykoliv kýchnu. Myslel jsem ale, že mi dá někdo vědět předem. Aspoň dva dny.“ Do trubičky si nakonec pochopitelně nefoukl s odůvodněním, že slušní premiéři nemůžou být takto osočování a příště jim celý přístroj narve do někam.

Poslanec KSČM Pavel Kováčik, o kterém kolují zvěsti, že naposledy ho Grebeníček viděl střízlivého ve třetí třídě základní školy a to ještě dvakrát, také nejprve odmítnul do testeru fouknout. Nakonec se v něm ale hnulo svědomí a s experimentem souhlasil. Během prvního pokusu o fouknutí tester bohužel snědl a musel se pořídit druhý. Ten již Melčák pro jistotu přivázal na ostnatý drát a opět zapůjčil Kováčikovi. Po jemném závanu výparů z jeho úst na chemický detektor displej zahlásil hodnotu 16 a Error. To když oslintaný přístroj opět zmizel v útrobách komunisty. Melčák se nevzdal a tester za ostnatý drát vytáhl. Poslanec Kováčik si odkašlal, zamumlal něco o hodně silné kořalce a zmizel v blízkém bufetu na podlaze mezi stoly.

Do spárů Pohanky se dostal i Milan Urban, jehož úterní paranoidní projev vystrašil jak BIS, tak i CI5. Právě alkohol se měl na obsahu i formě projevu značně podepsat. Dokázat to ovšem nešlo, Urban při zahlédnutí testeru upadl na zem a na Pohanku zíral stejně užasle jako zarytý kapitalista na Lenina v placaté čepici. Když zjistil, že nejde o oficiální čistku, okamžitě poslal oba kontrolory někam. „Rozhodně jsem nepil, protože ihned po projevu jsem odjel autem domů. Což je jasný očisťující důkaz. Ukažte mi politika, který by sedl za volant opilý!“ vyzýval Urban Pohanku. Ten pokrčil rameny a bradou naznačil pohled z okna, kde se poslanec Šeich marně dobýval klíčky od baráku do cizího auta za vydatné pomoci kolegy Kotta, který ho přidržoval ve zpřímené poloze, zatímco sám už boj s gravitací vzdal a teď ležel v kaluži vody a vykřikoval něco o silném pivu Duff. Kousek opodál celou scénu sledoval Kavan a znalecky obhlížel okolní auta a jejich nárazníky.

Rázný konec vyšetřování učinil předseda Sněmovny Miloslav Vlček. Ten vyběhl ze sálu celý bílý vzteky a ihned vyjel na oba výtečníky: „Co to jako má znamenat? Víte, co je tam za dveřmi za zmatek. Vždyť ti lidi se bojí vyjít ven. Kvůli vám! Já se tady snažím, po večerech je učím číst a psát, půjčuju jim Neználka a vy tohle všechno chcete hodit za hlavu?“ Pohanka s Melčákem uznali, že tohle nemá cenu a že starého politika novým kouskům nenaučíš.
 • Print
 • email
 • Twitter
 • Facebook
 • Add to favorites
 • Google Bookmarks

Tags: , , , , , , , , ,

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (28 hlasů, průměr 4.64 z 5)
Načítám ... Načítám ...
3,040 přečtení

3 komentářů k “Alkohol tester ve Sněmovně”

 1. Tomzter napsal:

  Výborný článek, jen tak dál! :D

 2. Honza napsal:

  http://www.strach­.cz = svědomí národa. Na tyhle „hříšky“ pánů posranců se už bohužel dávno zapomnělo… Ale opět, Petře, dík! Bravurní kousek.

 3. Viktor napsal:

  Petr dobre vyladil formu.
  Vf

Vlož komentář

Můžeš použít následující tagy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

[CNW:Counter]