Afterparty podle Miroslava Kalouska

Premiér Jan Fischer pronesl ve středu svůj projev věnovaný dosavadnímu působení vlády a třem poslancům, kteří nestihli usnout. Poté, co ukončil svou řeč následovanou frenetickým potleskem žáků zvláštní školy, tou dobou na exkurzi při hledání budoucího povolání, pustila se probuzená Sněmovna do své oblíbené kratochvíle – verbálního průjmu. Jako první se k pultíku dostavil Miroslav Kalousek, kterému se po včerejší oslavě zatím nepodařilo odejít domů, a všem kymácivě připomněl, že to byl právě on, kdo byl ráno v Parlamentu mezi prvními. „Byl jsem zde dokonce dříve, než poslanec Melčák, který to má teď pražskými kanály do práce nejblíže,“ snažil se Kalousek vtipkováním upozornit na svou novou stranu před řádnými volbami. Což se mu dokonale podařilo, k pultíku se vypravila poslankyně Mazuchová, známá svou ne příliš častou docházkou do Sněmovny a hodlala si upřesnit znalosti: „Co je to TOP 09?“ Miroslav Kalousek se nehodlal vzdát své vzácně nabyté rovnováhy a pohotově odvětil: „Jde o novou stranu, která zřejmě vyhraje volby.“ Poslankyně Mazuchová slušně poděkovala a zajímala ji ještě jedna věc: „A kam se poděl Miloš Zeman?“ Kalousek konečně s úlevou spadl na zem, které se již stejně podezřele dlouho blížil a zbytek Sněmovny se zamyslel, zda Agrární strana, kterou poslankyně zastupuje, vyhrála v nějakých posledních volbách.

K mikrofonu se dostavil i Kalouskův bývalý nadřízený Cyril Svoboda. I jeho zajímalo, co dělá TOP 09 ve Sněmovně a hlasitě se ptal ochranky, jak se tam dostali. Ta už ale podle tichých pokynů spícího knížete Schwarzenberga nenápadně tahala Kalouska za nohy směrem k domovu, za skromného pobrukování jeho oblíbené písničky Jednou budem dál. Svoboda poté plynule přešel k hodnocení Fischerovy vlády. „Tato vláda by měla být statečná a udělat všechny nepopulární, ale potřebné kroky. Ona nemá odpovědnost politickou. Má pouze odpovědnost hmotnou, takže je můžeme na konci jejího volebního období akorát tak všechny pozavírat,“ dodával odvahu vládě Svoboda.

A vládu pochválil i poslanec za ČSSD Bohuslav Sobotka. Neopomenul její správné rozhodnutí pozastavit privatizaci ČSA. „Chápu, že vidina miliardových všimných zakalí člověku zdravý úsudek, já to znám, ale tohle byla prostě hloupost Topolánkovy vlády a hlavně tedy Kalouskova,“ označil hlavního viníka Sobotka, aby vzápětí zbaběle utekl od pultíku zrovna ve chvíli, kdy k němu dorazil Kalousek s krví podlitýma očima, kterému se podařilo někde u bufetu vytrhnout ochrance a vrátit se zpět do sálu. „Domníval jsem se, že se vystříháme dohola. A vzájemného napadání. Tak já vám něco řeknu. Za to, v jakém stavu je dnes Luftjarda, může zrovna ČSA!“ Jaroslav Tvrdík, který nepochopil zcela přesně souvislosti, potvrdil, že je opravdu ve vážném psychickém stavu, způsobeného stresem z toho, jak se v ČSA točí miliardy a on u toho není. To už ale vzpouzejícího se Kalouska opět táhli domů a nebyl by to ani on, kdyby neměl poslední slovo: „A přece se točí!

Celou trapnou debatu vzápětí ukončil komunistický poslanec Dolejš, v saku se zpevněnými kapsami na úplatky od Sazky, kterého zajímalo, proč tu ještě není Brežněv.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.